povídky by Leslie

Vítejte na blogu povídek. Přeji příjemné počtení,snad se Vám budou mé povídky líbit. Kromě povídek tu najdete i moje "novinaření". Také přeji příjemné čtení.

► Životní rozhodnutí

2. Kapitola

Trvalo mi docela dlouho jí sesmolit,tak snad se vám bude líbit :-)

 

Natalia Beensová vyrůstala v mudlovském prostředí, přestože její otec byl kouzelník. Paní Beensové kouzla nevadila, ale nechtěla se vzdát způsobu života, na který byla zvyklá. Rodina Beensova tedy žila na vesnici, v rodiném domě, s mudlovskými prostředky.
Od 9-ti let, kdy se Natalie poprvé setkala se svým kouzelnickým nadáníím, studovala v Australii školu Kouzel v malém městě poblíž Sidney. Její matka si přála, aby Natalia studovala v cizině a otec nic nenamítal. Natalia přijížděla domů na jen na letní prízdniny. Byla šťastnější, když mohla zůstávat v kouzelném světě.
Ale pak se Australská škola musela zavřít pro nízký počet žáků. Pan Beens okamžitě poslal sovu sestře jeho manželky, rozvedené čarodějce se synem.
Remus byl stejně starý a stejně nadaný jako Natalia. Remus studoval ve škole Čar a Kouzel v Bradavicích a Remusovi se zdálo jako dobrý nápad, aby Natalia studovala v Bradavicích taky.
Lucas Beens dal na radu švagrové a poslal dopis profesoru Brumbálovi, který Natal okamžitě přijal.
Školní rok už byl ale u konce a tak měla Natal přijet až po prázdninách. Jindy tiché, stydlivé dívce se do nové školy moc nechtělo.
V létě, když začala Natal trávit čas s Remusem, se ale hodně změnila. Už nebyla plachá a stydlivá, ale ukecaná, průbojná a trochu přidrzlá holka, co se nebála říct vlastní názor.I její krátký pobyt v Bradavicích jí prospěl.
Momentálně Natal seděla u nebelvírského stolu, cpala se topinkami s džemem a živě se bavila se svými spolužáky. Tahle veselá skupinka se skládala z Pobertů, Natal a Tiffany , snědé dívky s velkým smyslem pro humor.
Po vyučování se Natal odebrala do knihovny, aby si v klidu udělala domácí úkoly. Sedla si k malému stolku u okna, v koutku knihovny. Většinou tu býval klid a ani dnešek nebyl vyjímkou.
Natalia se v klidu pročítala knihami, občas něco napsala na zažloutlý pergamen a naprosto ignorovala své okolí.
Netušila, že v tu chvíli ji někdo zpoza regálu zasněně pozoruje.
Když Natalia odcházela z knihovny, prošla kolem černovlasého chlapce, který si v rohu oddělení pohrával se zlatonkou a sledoval ji přes okraj knihy o Famfrpálu.

**********

"Tak ji prostě někam pozvi! Třeba do Prasinek," navrhl Sirius a tázavě se podíval na Jamese. Ten seděl v křesle jako hromádka neštěstí a nepřítomně hleděl do krbu, ve kterém plápolal oheň.
"To nejde," povzdychl si James a prohrábl si už beztak rozcuchané vlasy.
"Nechci na ni spěchat. Vždyť je tu teprve dva týdny.A navíc..." zmlknul,rozhlédl se po společenské místnosti a dokončil větu: "Co Lily? Pořád ji moc chci, ale to její věčný odmítání a ledový chovaní už mně nebaví."
Sirius na něj nechápavě pohlédl a odpověděl: "To je její mínus,že tě nechce. Zkus štěstí někde jinde! Myslím, že to půjde líp."
"Jak můžeš vědět, že mně neodmítne?" opáčil nevěřícně James.
"Tak... Prostě to cítím," řekl lhostejně Sirius, zvedl se a odkráčel ze společenské místnosti.
Jeho minulý rozhovor v přístěnku na košťata si nechal pro sebe.
Taky nemusí vědět všechno,pomyslil si Tichošlápek a odkráčel d velké síně na večeři.

Poslední komentáře
12.08.2008 10:12:13: Moc pěkné, konečně jsem narazila na povídku, která nebude jen o tom, že se Sirius a ta holka jen hád...
06.08.2008 20:13:07: Pěkné, vskutku velmi pěkné smiley${1}
 
Děkuji za návštěvu a přijďte zas!