povídky by Leslie

Vítejte na blogu povídek. Přeji příjemné počtení,snad se Vám budou mé povídky líbit. Kromě povídek tu najdete i moje "novinaření". Také přeji příjemné čtení.

→ Interwiew s povídkáři

Rozhovor s Abbinou

Je mladá.
   Je úspěšná.
        Je spisovatelka.

Karen, Czech Magic School, Jen 4-krát jsem brečela a mnoho jiných povídek vzniklo pod rukama sedmnáctileté Abbiny.
Mladá spisovatelka, která píše povídky z doby Pobertů jako mnoho jiných.
A co řekla,když se dozvěděla,že s ní chci udělat rozhovor?
"To zní vtipně... Hlavně když si představím, že ten článek bude o mně :-D !"

"Nejsem originál, ale chtěla bych být úspěšná!"

Leslie:
Na internetu je teď hodně blogů s povídkami. Vyjímkou nejsi ani Ty. Myslíš si,že je tvůj blog v něčem originálnější než ostatní ?

Abbina:
Je jich vážně strašně moc a určitě není lehké mezi všemi těmi povídkáři vyniknout. Chtěla bych být povídkářkou, na jejíž blog by každý chodil s očekáváním, že ho další kapitola  některé z mých povídek pobaví, rozesměje, pohladí na duši... Ale nemyslím si, že bych byla originálem :-).

Leslie:
Většina povídkářů píše hlavně o Pobertech, nejčastěji o Jamesovi Potterovi, Lily Evansové a Siriusovi Blackovi. Proč se zrovna Poberti najednou stali takovou módou povídkářů? Pokud vím, i Ty píšeš většinou o nich a o lidech z jejich doby. Proč si Ty a jiní pisatelé nevymyslí vlastní postavy a místa ?

Abbina:
Mám šest povídek, z toho čtyři jsou z doby Pobertů, takže většina. Je jasné, že Poberti jsou mnohem oblíbenější než postavy Harryho, Rona a Hermiony, a to proto, že Rowlingová už osudy téhle slavné trojice popsala do detailů a nechala tam jen hodně málo místa pro domýšlení životů těchto postav. Ale co řekla o Pobertech? O Jamesovi a Lily víme jen to, že když byli mladí, nesnášeli se a nakonec se vzali - není tohle skvělé téma pro nás, pro povídkáře? Můžeme si tam toho navymýšlet, kolik chceme a nikdo nebude otravovat s větou: Takhle to přece nebylo, Rowlingová přece tady a tady psala, že je to takhle a takhle... A Sirius Black je většinou hlavní postava proto, že Rowlingová ve vší laskavosti o něm napsala akorát, že byl jako mladý pohledný rebel a holky se za ním otáčely. Takže co se přímo nabízí za příběh pro takovýho kluka? Napravený sukničkář! Do jeho života vstoupí najednou úplně jiná holka,  která ho okouzlí a on konečně pozná čistou lásku... A pokud de o to proč nevymýšlím vlastní postavy a místa... Už by to nebylo tak "potterovské"... V HP povídkách musí být známí lidé nebo alespoň známá místa, jedno z toho. Když toho tam není dostatečně dost, najde se jen málo čtenářů takové povídky. Já jednu takovou povídku mám. Jmenuje se Letopisy proklatých časů a je to z dávné doby, kde neni jedniná známá potterovská postava. HP povídka je to jen proto, že se to odehrává v Bradavicích. U žádné jiné povídky nemám tak málo komentářů, jako u téhle.

Leslie:
Takže Potter manie pořád ještě přetrvává v takové velikosti. Postav je opravdu spoustu. Je tedy z čeho vybírat. Jaká je tvoje nejoblíbenější postava (z HP knih) a proč?

Abbina:
No, to je těžký. Teď nějakou napíšu a pak si vybavím jinou, kterou mám ještě radši. Nevím,  fakt jich je hodně. Obdivuju Remuse, mám ráda Tonksovou a Lenku Láskorádovou - obě jsou takový praštěný, zajímavý... Taky obdivuju Hermionu za to, že to vydržela tak dlouho ve společnosti dvou kluků v sedmým díle. Není to určitě lehký být samotná holka, i když jsou Ron s Harrym její kamarádi. Takže rozhodně nemám stoprocentně nejoblíbenější postavu...

Leslie:
Vidíš,a já bych do Tebe řekla, že budeš mít nejradši takového Nevilla Longbotoma. Já, abych se přiznala, tak mám hodně ráda Ginny, Remuse, Hagrida a samozřejmě slavnou trojku - Harryho, Rona a Hermionu.
A který díl knih HP máš nejradši? Ke které máš největší citový vztah?

Abbina:
Jasně, Ginny je taky skvělá. Proč Nevilla Longbotoma? Ale tady vlastně pokládáš otázky Ty a já odpovídám.:) Takže... Nejradši z celý série HP knih mám 5.díl. Neptej se mně proč, sama to nevím úplně přesně, ale Fénixův řád se mi četl ze všech knih nejlíp a strašně ráda se k němu občas vracím.

Leslie:
Můj oblíbený díl je HP & Vězeň z Azkabanu. Nevím proč, ale tenhle díl se mi čte nejlíp.
Když píšeš povídku, jíš nebo piješ přitom? Já u psaní žvýkám žvýkačky. Nějak mně to uklidňuje a líp se soustředím.

Abbina:
Já u psaní poslouchám většinou hudbu... Hudba mě dokáže dostat do takový nálady, jaká zrovna má být v mojí povídce. Jím i piju i při psaní, ale to ne proto, že by mě to nějak uklidnovalo, spíš proto, že já pořád něco jim, piju nebo žvýkám. :-)

"Hlavní hrdinka mé první povídky byla neskutečná Mary Sue," říká Abbina s úsměvem.

Leslie:
Vrátím se k začátku Tvého psaní a... Tvoje první povídka Karen! Co by si mohla říct o hlavní hrdince a o povídce samotné?

Abbina:
Karen - hlavní postava v mojí úplně první povídce je po všech stránkách dokonalá, krásná inteligentní, vyjímečná, má silnou povahu... Je to neskutečná Mary Sue a byla by skvělou obětí pro glosy. Až později sem začala psát povídky, s nedokonalými hlavními postavami,  protože sem přišla na to, že jedině nedokonalost může hlavní hrdinku udělat zajímavou a vyjímečnou. I přesto že je Karen jasná Mary Sue, mám k této povídce vztah a mám ji ráda.  Řekla bych, že každý, kdo s povídkama začíná, chce nejdřív ze všeho vytvořit postavu, která je úžasná, vytvořit někoho, kdo nemá žádný nedostatky a často se autor s touhle hrdinkou sžije, protože představa, že já jsem tou dokonalou úžasnou kráskou je přece...perfektní!

Leslie:
Já jsem velký fanoušek Karen, Ty to moc dobře víš :-). Jak si přišla na nápad, udělat něco jako předcházejícího Harryho Pottera? A jak dlouho Ti trvá,než vymyslíš vhodný nápad na povídku, kterou bys mohla sepsat a publikovat, nápad na povídku, která by byla úspěšná?

Abbina:
V mém případě přijde námět na povídku z ničeho nic. Neuvažuju nad tím, najednou mě přepadne nápad a ani nevím, odkud přišel. Vymyslet, o čem povídka bude, není nijak extra težký... Horší je dobře popsat postavu tak, aby ať udělá cokoliv nepochopitelnýho, jí čtenáři rozumněli. A pak jsou samozřejmě období tvůrčí krize, to znají určitě všichni. Někdy prostě žádný nápady nejsou, není ani nálada na psaní a člověk se nemůže přemáhat, protože v
opačnym případě z toho většinou vznikne nějaká blbost.

Leslie:
Když už jsme u Tvých povídek - myslíš si, že jsi podobná nějaké postavě z Tvých díl? Třeba Nikole (povídka Lily X James) nebo třeba Sáře (Jen 4-krát jsem brečela) ?

Abbina:
V každé z nich, i v Sáře, v Nikole, v Sharon, Lindě i Karen je nějaká část mě.

Leslie:
Tak děkuji za rozhovor, ale vyplň prosím v rychlosti Bleskodotazník (Vyber jednu možnost a v krátkosti vysvětli,proč.):

cestování: autem - pěšky //Kdyby byl řidičák a to auto ;-) !
knihy: fantasy - romány  //Oboje mají něco do sebe.
jídlo: maso,salámy - zelenina, ovoce  //Nejsem vegetarián,ale salámy nesnáším a maso nejím často.
spaní: na břiše - na zádech //Týjo, usínám na břiše,ale v jaký poloze jsem v noci,netuším. :-)
zvíře: pes - kočka //Jednoznačně hafík!
jazyk: angličtina - čeština //V Anglině nejsem moc velký přeborník, i když jí mám docela ráda.
hudba: CD - radio //V radiu mi vadí ty reklamy.

Poslední komentáře
08.06.2012 16:42:30: Just want a considerable lady certainly not a number of world wide web hoe jak wypozycjonowac strone
11.08.2008 14:24:05: Koukám, že naše Leslie překvapuje. Rozhovor je poutavý
10.08.2008 13:16:30: Moc pěkný rozhovor! Aspoň se člověk něco dozví o ostatních povídkářkách ;-)
08.08.2008 14:38:22: to já díky za rozhovor....z tebe vážně něco bude takový zářivě červený upoutávky wow:D vypadá to jak...
 
Děkuji za návštěvu a přijďte zas!